Tedavilerin Garanti Kapsamı

Restoratif ve Endodontik Uygulamalar

Yapılan restoratif işlemler ( Dolgu, Bonding) ; dolgunun düşmesi, kırılmasına karşı 2 yıl garanti kapsamındadır. Dolgu yapılan dişin başka bir yüzünde yeni bir çürük oluşması garanti kapsamına girmez. İlk 6 ay içinde Dolgu sonrası şiddetli ağrı veya hassasiyet hissedilmesi durumunda hekiminiz yönlendirmesine göre endodontik tedavi uygulanır. Dolgu ücreti yeni tedavinin ücretinden düşülür. 6 ayı geçen süreçlerde oluşan ağrılı dişlerde yapılacak tedavi normal ücretlendirilir.

Endodontik işlemlerde yapılan işlem sonrası dişin kurtulmama şansı bulunmaktadır. Yapılan tedaviye olumlu cevap vermeyen dişin; öncelikle ücretsiz filmi alınır ve kontrol edilir. İlk 6 ay içinde endodontik tedavinin tekrarı gerekiriyorsa ücretsiz olarak yapılır. Hekimin uygun görmediği veya yapılan tedavinin tekrarında olumlu sonuç alınamayan diş ücretsiz olarak çekilir. Çekilen dişin yerine yapılacak protez işlemlerinden endodontik tedavinin ücreti düşülür.

IMPLANT UYGULAMALARI

Uygulanan İmplantın Seri ve Lot numarasını içeren garanti belgesi hastaya teslim edilir. Üretici firma tarafından dünya çapında ömür boyu parça ve implant değişim garantisi verilmektedir.

Uygulanan implantın ilk 5 yıl içinde hastada herhangi bir sorun oluşması halinde hastaya ücretsiz olarak tekrar implant uygulanır. Kemik durumu yetersiz olan veya özel durumlar sebebiyle implant yaptıramayan hastaya implant kullanılma uygun ve steril olarak iade edilir.

2 yılı geçen tedavilerde implantın yenilenmesi halinde, implant ve tedavi ücreti alınmaz. Yeni yapılacak olan protezin ücretinin %60 ı alınır.

KAPLAMALAR 

5 Yıl Garanti

Zirkonyum, E-Max ve metal destekli porselen kaplamalar kırılma, çatlama ve düşme durumlarına karşı 5 yıl boyunca garanti kapsamındadır.

LAMİNE / INLAY / ONLAY UYGULAMALARI

2 Yıl Garanti 

Lamine /Inlay/ Onlay uygulamaları kırılma, çatlama ve düşme durumlarına karşı 2 yıl boyunca garanti kapsamındadır.

Mustafa Kemal Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, bünyesinde yapılan diş tedavileri sonucunda ortaya çıkacak sağlık sorunlarına karşılık gerekli iyileştirme ve tedavi hizmetlerini yapmayı garanti eder. Ancak yaşanan problemden hemen sonra hastanın, başka bir doktor ya da klinikte bir müdahale yaptırmadan önce hasta temsilcisi ile iletişime geçmesi gerekir. Harici müdahale yapılmış tedavilerde garanti kapsamı bozulur.

Tedavilerin başarılı olabilmesi ve sürdürülebilirliği için hastaların da tavsiye edilen hijyen ve bakım şartlarını yerine getirmesi gerekir.

Garanti Kapsamının Bozulma Durumları 

 • Ağız hijyeni ihmal edilirse
 • Yılda en az 1 kere kontrol muayenesi yaptırılmaz ise
 • Diş hekiminin tedavi sonrası talimatlarına uyulmaz ise
 • Tedavi ödemeleri ile alakalı yükümlülükler yerine getirilmez ise
 • Tedavi sonrası aynı dişe başka bir klinikte harici bir tedavi uygulanır ise
 • Hastanın diş eti dokusu veya kemiği kaybolursa veya bozulursa
 • Hasta, diş sağlığı sorunlarına veya yaralanmaya neden olabilecek temas sporları veya etkinlikleri yapılıyor ise
 • Sigara kullanımına bağlı diş problemleri yaşanır ise
 • Hasta, dişine geçici veya kalıcı olarak pırlanta vb. yabancı madde uygulaması yaptırırsa
 • Diş hekiminin tedavi için bildirdikleri dışında, dişe zarar verebilecek ilaçların veya bitkisel takviyelerin kullanılması
 • Dişlerinin kaza, kavga vb. bir dışardan müdahale ile zarar görmesi durumunda
 • Hastanın dişler, diş etleri, çene kemiği üzerinde olumsuz etkileri olabilecek bir hastalık ve / veya tedavisi mevcut ise, (diyabet, epilepsi, osteoporoz, hamilelik, aşırı X-ışınları, ruhsal bozukluklar veya kemoterapi vb.
 • Dişlerin ve protezlerin renginin, şeklinin ve boyutunun uygun olmayan şekilde hastanın tercihi ile yapılmış olması durumlarında
 • Hastanın kilosunda metabolik düzeni bozacak düzeyde artış veya kayıp meydana gelir ise
 • Koruyucu plak planlanmış fakat tavsiye edilen seviyede ve şekilde kullanılmamış ise

Yorum ve Sorularınız

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır.