Emax, Empress ve Cam Seramik Kazıma Estetik Kaplama (Hollywood Gülüşü)

IPS Emax Nedir? Empress Nedir ?

Emax, Cam Seramik, Lithium disilicate kaplama günümüzde en estetik kaplama çeşitlerindendir. Ana dişe en yakın görünüme uygun olarak özel bloklardan Cerec sistem kazıyıcılar ile kazınarak yapılır. Üretimi tüm işlemler dahil 1-2 saat içinde tamamlanır ve aynı seansta hastaya uygulanır. 0.4 mikron inceliğe kadar uygulanabilir. Empress ise alt yapısız olarak saf porselenin preslenmesi ile yapılır.

Emax mi Zirkonyum mu?

Emax , Cam Seramik Kaplamalar Zirkonyum kaplamalara göre ışık geçirgenliği daha fazla ana diş rengine daha yakın malzemelerdir. Hassas bir malzemedir. Lamine ve Ön bölge tekli restorasyonlarda Emax tercih edilmelidir.

 

Emax ile değiştirilen eski zirkonyum kaplamalar

Emax Diş Kaplama Fiyatları 2022

Türk Diş Hekimleri Birliğinin fiyat tarifesine göre Emax – Tam Seramik Kuron (Metal Desteksiz) 4.700,00 TL olarak fiyat belirlenmiştir. Bu ücret klinikler arasında farklılık göstermektedir.

Emax Kaplamanın Ömrü Ne Kadardır?

Uygulanan kaplamaların ömrü, kaplama ile dişin arasındaki uyum ile alakalıdır. Diş etinde belirli bir zamanda diş eti çekilmeleri yaşanır, bu süreçte dişlerin zarar görmemesi için kaplamalar yenilenir. Bu süre ortalama 5-10 yıl arasında hastanın ağız hijyenine göre değişmektedir.

Emax Kaplamalar Nasıl Yapılır?

Emax kaplamalar yapılmadan kararsız hastalar için önce gülüş tasarımı ve mock-up uygulaması yapılabilmektedir. Bu uygulamalar kaplama haricinde ücretlendirilir. Hasta bu uygulamalarda dişlerinin nasıl olacağını önceden görebilmektir.

İşleme karar verildikten sonra dişler kaplama yapılacak formda küçültülür, tedavileri yapılır ve ölçüsü alınır. Yapım süresinde kullanılması için dişlere geçici diş takılır. Yaklaşık 1-3  gün arasında kalıcı kaplamalar tamamlanır ve hastaya uygulanarak yeni gülüşü ile hasta uğurlanır.

Kliniğimizde yapılan kaplamalarda Dijital İş Akışı uygulanmaktadır. 3Shape Ölçü sistemleri ile alınan dijital ölçü sonrasında  Sirona Cerec Sistemi ile dişler bilgisayar ortamında hazırlanarak hassas kazıyıcılar ile hazırlanmaktadır. Emax, Cam Seramik Kaplamalar tek seansta hastamıza aynı gün uygulanmaktadır. Zirkonyum kaplamalar ise 1-3 gün içinde hastalarımıza uygulanmaktadır. Süreler vakada değişen durumlara göre değişiklik göstermektedir.