Airflow ile ağrısız diş temizleme

0 0 votes
Article Rating
Air Flow Perio

Diş taşları, tükürüğün içindeki kalsiyumun çökmesi sonucunda veya yanlış, eksik, düzensiz diş fırçalama sonucunda diş ve dişeti komşuluklarında oluşur.

Kişiden kişiye değişen oluşma sıklığı 6 ay ile 2 yıl arasında değişmektedir. Diş taşıyla birlikte kahve, çay, sigara vb. renk veren maddelerin gün içerisinde yoğun kullanımı dişler lekelere ve renklenmelere neden olur.

Diş taşı ve diş üzerinde bulunan lekeler, bakteriler için tutunma yüzeyini arttırdığı ve tutunda kolaylığı sağladığı için ağız kokusunun ve diş çürüklerinin başlıca kaynağını oluşturmaktadır.

Dişlere zarar vermiyor

Klasik diş temizliğinde ultrasonik aletlerle yapılan temizleme sırasında herhangi bir zarar söz konusu değilken, sonrasındaki cilalama işlemi sırasında kullanılan fırçalar ve cila killeri diş yüzeyine kalıcı zararlar vermektedir.

Cilalama işlemi sırasında kullanılan kil büyük taneli ve rezorbe olmayan yapısı sebebiyle defalarca diş yüzeyine sürtünerek dişin en dış katmanı olan mineyi çizmektedir.

Diş minesinde oluşan bu zarar uzun vadede kalıcı olup hastamızın hassasiyet, estetik, fonksiyonel problemler yaşamasına neden olmaktadır.

Air flow ® yönteminde ise özel solüsyonunda ki parçacıklar (25 mikron boyutundaki) diş yüzeyine dokunmadan belli bir mesafeden uygulanmakta, bütün renklenmeler ve diş taşları temizlemektedir.

Bizce en önemli etkisi ise; dişe zarar vermediği gibi diş yüzeyinde daha önce oluşan periodontal hasarları da düzeltmektedir.

Diş fırçasının ve diş ipinin giremediği tüm noktalar püskürtülen solüsyon sayesinde kolaylıkla temizlenip parlak ve cilalı bir yüzey elde edilmektedir.

Ağrı ve hassasiyet yok

Ultrasonik aletlerin dişlere mekanik kuvvet uygulaması sırasında ve sonrasında birçok hasta sızlama ve ağrı şikayetini dile getirmiştir.

Air flow ® böyle bir etki yaratmamak ile birlikte uygulama pratikliği ve konforu sayesinde diş hekimi koltuğunda çok daha kısa bir süre geçirmenizi sağlamaktadır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments